طرز تهیه روغن خراطین اصل در خانه

پودر کرم خاکی | پودر کرم خشک شده ایزینیا
سپتامبر 16, 2017
روغن خراطین و کرم خاکی در لوازم آرایش
سپتامبر 18, 2017
Show all

طرز تهیه روغن خراطین اصل در خانه

طرز تهیه روغن خراطین اصل در خانه یکی از بهترین روش های تولید و مصرف  از روغن گیاهی و خانگی برای درمان بیماری های پوستی و زیبایی و ماساژ درمانی است .

طرز تهیه روغن از پودر خراطین BSP

برای تهیه روغن BSP از پودر خراطین  اصل در خانه نیاز به دستگاه خاصی نیست . فقط کافی است پودر خراطین BSP را آماده خریداری کرده آن را با روغن زیتون یا روغن کنجد مخلوط کنید .جالب است بدانید وقتی پودر را با روغن مخلوط می کنید تمام ذرات بدن کرم با روغن مخلوط می شود و وارد روغن پایه می شود . سپس بگذارید این مخلوط در یک جای گرم بماند به مدت ۳۰ روز بعد روغن را از صافی رد کرده و چیزی که به دست می اید نمونه ی یک روغن BSP کاملا اصل و کار امد است .

مواد تشکیل دهنده روغن خراطین BSP

باید بدانید که استفاده از روغن خراطین اصل  BSP برای حجم دهندگی و زیبایی پوست یک راه  کاملا طبیعی است یعنی هیچ گونه مواد شیمایی و صنعتی در ان به کار نرفته و عوارضی هم به دنبال ندارد .

مواد تشکیل دهنده روغن خراطین BSP به روش سنتی  شامل : پودرکرم ایزینا فتیدا که شامل ۷۰%پروتئین و همچنین موادی مانند ب ۱۲ . امگا ۶ . امگا ۹ . امگا و اسید فولیک و بیوتین _ روغن پایه ( زیتون یا کنجد ) می باشد .

طرز تهیه پودر خراطین BSP

برای تهیه پودر خراطین BSP اول باید کرم ها را جدا سازی کنیم شکم انها را خالی کرده و انهارا زیر نور خورشید بگذاریم تا کاملا خشک شوند این مراحل باید در شرایط کاملا استرلیزه انجام شود  . در مرحله بعدی کرم های خشک شده را تبدیل به پودر می کنیم و از صافی رد می کنیم .


مطلب پیشنهادی :

پودر کرم خاکی و پودر خراطین  


طرز تهیه روغن خراطین زالو

پودر زالو را از جایی مطمئن خریداری کنیم رنگ اصلی پودر خراطین قهوه ای مایل به تیره می باشد و بوی بد و نا مطبوعی دارد .برای طرز تهیه ی روغن خراطین اصل ، روغن مخلوط با پودر را در مکانی گرم مثلا زیر نور خورشید گذاشته و می گذاریم به مدت ۲ تا ۳ هفته بماند . در مرحله اخر روغن را از صافی رد کرده و محصول بدست امده روغن  خراطین زالو است.

 

بهترین روش تهیه روغن خراطین  در منزل چیست

 • برای بدست آوردن بهترین و کارآمد ترین روغن خراطین اصل  در خانه باید چند نکته را در نظر داشته باشیم:
 • اول اینکه از جای مطمئن پودر خراطین را خریداری کنیم .
 • نسبت و اندازه روغن پایه که همان روغن زیتون یا کنجد است را مناسب بریزیم .(بهتر است از روغن زیتون به عنوان روغن پایه استفاده کنیم )
 • روغن را در دمایی مناسب و مکانی خشک بگذاریم .

 

چرا روغن خراطین را آماده نخریم ؟

همه ی ما مشتاق هستیم محصولی که خریداری می کنیم اصل باشد و نتیجه گیری خوبی از ان داشته باشم . تشخیص روغن خراطین اصل امروزه کاری نسبتا دشوار است .برای داشتن خیالی آسوده  بهتر است که پودر خراطین را آماده خریداری کرده و به روشی کاملا آسان آن را در خانه درست کنیم تا در مدت زمان کوتاه تر نتیجه گیری بهتری داشته باشیم .

موارد استفاده روغن خراطین

امروزه با محبوب تر شدن طب سنتی روغن خراطین اصل هم طرفداران زیادی پیدا کرده . همچنین تجربه ثابت کرده است که روغن خراطین نتیجه بخش بوده و عوارضی هم به دنبال ندارد .روغن موارد مصرف متعددی دارد از جمله :

 • حجم دهندگی اندام بدن و صورت  در خانم ها وآقایان
 • لیفت کننده و سفت کننده سینه باسن  و همچنین پوست صورت
 • روشن کننده و از بین برنده ی لک و تیرگی پوست
 • افزایش گردش خون در محل  استفاده شده
 • از بین برنده ی جای چین و چروک صورت و گردن

روش درست استفاده از روغن خراطین BSP برای صورت و بدن

برای استفاده از روغن خراطین BSP باید روزی  یک بار به مدت ۳ تا ۶ ماه آن را بر روی اندام مورد نظر ماساژ دهید  اول محل یا اندام مورد نظر را خوب شسته و خشک می کنیم بعد کمی از روغن را روی محل مورد نظر ریخته و خوب ماساژ می دهیم به حدی که پوست قرمز شود و بعد از ۳۰ دقیقه ان را می شوییم .


مطلب پیشنهادی : 

حجم دهنده دائمی لب با روغن خراطین  


مشخصات ظاهری روغن خراطین اصل چگونه است

 • برای خریداری و طرز تهیه روغن خراطین اصل بهتر است آن را در ظروف شیشه ای خریداری کنید که بتوانید محتویات ظاهری آن را مشاهده کنید
 • روغن خراطین اصل درای رنگ قهوه ای تیره ای است هر چه رنگ آن روشن تر باشد می توان فهمید میزان ناخالصی و روغن پایه آن بیشتر است .
 • روغن خراطین اصل دارای غلظت بسیار بالایی می باشد یعنی غلظت آن از روغن های کنجد روغن کرچک و غیره بیشتر می باشد .
 • همچنین این روغن دارای بوی زیاد و زننده ای است اینها مشخصات ظاهری روغن خراطین اصل هستند

کرم ایزینفتیدا چیست و چه ویژگی هایی دارد

کرم ایزینفتیدا از قدیم مورد توجه طبیبان بوده و هست در زمان های قدیم راهب های هندی آن را برای افزایش حجم بدن تجویز می کردند .حتی بو علی سینا هم از فواید این کرم در کتاب خود نوشته است . این کرم  تنها موجود زنده در طبیعت است که دارای الانتین می باشد الانتین خاصیت حجم دهندگی دارد از این رو از این کرم در محصولات حجم دهنده برای اندام های بدن استفاده می شود.

فیلم طرز تهیه روغن خراطین